Eesti Maaülikooli Sordivaramu
Toggle navigation
Esileht
Õunviljalised
Luuviljalised
Marjakultuurid
Soovitussortiment
Mahekasvatajale
Otsi
Õunviljalised · Õun
Eesti sordid
Suvisordid
Kasper
(P)
Krameri tuviõun
(K)
Raeda suviõun
Suislepp
(K)
Tallinna pirnõun
Sügissordid
Aamisepa 14
Aia ilu
Alar
Els
Kaimo
Kaja
(K)
Kallika
Karamba
Koit
(K)
Koonik
Krista
(ÄK)
Kuku
(K)
Laulutaat
Lembitu
Madli
Maimu
Pärnu tuviõun
(K)
Ritika
Sõstraroosa
Sügisdessertõun
(K)
Sügisrõõm
Taavi
Tiina
(ÄK)
Tiit
Täiskuu
Vahur
Veiniõun
Talisordid
Aule
Kaari
Karksi renett
Karlapärl
Kastar
Katre
(K)
Kersti
Kikitriinu
Kirki
Liivika
(P)
Meelis
Mõnu
Paide taliõun
Põltsamaa taliõun
(K)
Reuno
Roogovka
Saku
Sidrunkollane taliõun
Talipirnõun
Talvenauding
(ÄK)
Talverõõm
Tellissaare
(K)
Eesti päritolu aretised
Aruküla suislepp
Banaanõun
Gustavson 2
Haaran 3
Hall klaar
Hurda taliõun
Hurda valgeklaar
Karuõun
Kassari rosenhäger
Kiir
Kloostri 7
Koidula
Kollane klaarõun
Krameri 17
Krameri 22
Krameri 25
Krameri 4
Krüdneri renett
Kuma
Kurm 19
Kurrik 2
Kurvitsa sibulõun
Kuuda õun
Kärdla magus
Käsmu martsipan
Kütioru suislepp
Küttejõu taliõun
Lehesmets 2
Lindi kalvill
Linn nr.1
Lootus
Maadla suviõun
Maardu sügisõun
Mage magus
Maidlamõisa taliõun
Matsalu
Meikori renett
Meikori suislepp
Nr.55
Nr.61
Nr.78
Nr.92
Paide pirnõun
Paluõun
Peedu pirnõun
Pindis 1
Pindis 6
Pindis 7
Punane õun
Pärnu Jaagupi 3
Raba 2
Rae ime
Raeda 1040
Raeda 1043
Raeda 1088
Saaremaa 108
Saaremaa 112
Saaremaa 124
Saaremaa 129
Saaremaa 141
Saaremaa 20
Saaremaa 30
Saaremaa 4
Saaremaa 52
Saaremaa 66
Saaremaa 98
Salumäe 3
Saviaugu valge
Sidrunõun
Siidam
Siidam 7
Suhkruklaar
Suur sibul Tõrvast
Suur valge
Suuremõisa hapu
Suvi sibul
Sügisjooniku taoline
Sügiskalvill
Sügisõun Lillist
Šampanjer
Tahe
Talve martsipan
Tamme nr.94
Tarvastu klaar
Tuuslar
Tõnso 4
Vaikma 1
Vambola
Varinurme taliõun
Veenus
Velise suislepp
Vigala 1
Välbe taliõun
Sügissordid
Kanni
Polli kaunitar
Raeda 1003
Raeda 1048
Rusikaõun
Talisordid
Koidu renett
Lemmikõun
Introdutseeritud sordid
Agra 6
Akero
Akerö (Pollis valitud punane kloon
Akerö (Pollis valitud telliskivipunane kloon)
Alant
Alice
Alkmene
Antonovka
Antonovka ploskaja
Antre
Aroma
Atmodas Masa
Banaani renett
Bergius
Beslepestnaja
Birskoje gruševoje
Borovinka ananasnaja
Brooks 27
Celminu dzeltenais
Close
Dace
Daina
Dobelite
Early Mointes
Early Red Richard
Eksotika
Ella
Empire
Enevills Seedling
Eve Apple
Excelsior Crab
Exeter
Fameuse
Freedom
Garnett
Gewürzter kalvill
Gita
Grosse Kasseler Renette
Haralson Red
Istais Borsdorfer
Ivanovka
Jalkermankesa
Jantarnoje zimneje
Jonagold
Kerr
Kitaika Institutskaja
Kloostri Antonovka
Korobovka
Korta
Koštelja
Kremovoje
Lawfam
Leningrad
Leningradski zimni
Leningradskoje
Lepaan lierea
Ligolina
Limonka
Ljoškoje
Lodel
Maglemer
Maiskaja
McIntosh Wijcik
McSpur
Medea
Meženskoje
Milton
Mointes
Montreal Beauty
Neva
Nitschners Erdbeerapfel
Northern Spy
Novamac
Novomac
Obilnoje
Ohm Paul
Okabera
Oktjabrjonok
Oranž renett
Oriole
Ossenneje aloje
Ottawa
Pamjat Vavilova
Papirovka tetraploid
Pepin baškirski
Pepin ulutšennoje
Petteri
Polivitaminnoje
Pomon kitaika
Preria Spy
Priam
Primula
Prinzapfel
Prof. Holsti Renette
Prof. Hrebnickas Renette
Puritan
Quercher Beauty
Quinte
Ranneje sladkoje
Red Atlas
Red McIntosh
Red Regent
Red Spy
Renett Burharda
Rescue
Rigas rožu
Ringstad Apple
Rubinola
Rubins
Rumjanoje
Safran baškirski
Sarma
Selgu zelta renette
Sigovskaja
Slava Mitšurina
Smena
Snežok
Snövit
Snygg
State Fair
Summerred
Sunds Apple
Sweet 16
Zagrava
Zeljonõi mai
Zimneje
Zorenka
Žemaičiu grietininis
Žemtšužnoje
Terdica
Timirjazevka
Tšistotel
Ugunda
Ullita
Uspehh
Venjaminovskoje
Verbnoje
Vinnoje
Višnevoje
Vitenu vasarinis
Voshod
Voskovoje prevoshodnoje
Vytenis
Wars
Wealthy Double Red
Wealthy Pure
Wealthy Red
Wealthy tetraploid
Yoko
Suvisordid
Arkad novõi
Borovinka novaja
Borovka
Družba narodov
Huvitus
Ijulskoje
Jubiljar
Konfetnoye
(P)
Krasnoje rannjeje
(K)
Krügeri tuviõun
(ÄK)
Maikki
Make
(K)
Martsipan
(K)
Metšta
Narodnoje
Novoje sladkoje
Ottawa 272
Pirja
(K)
Rozovoje prevoshodnoje
Silvia
Tšulanovka
Valge klaarõun
(K)
Virginischer Rosenapfel
Vuokko
White Astrahan
Sügissordid
Anis barhatnõi
Anoka
Baldwin
Baltika
Bessemjannaja Mitšurina
Borovinka
Cox Orange Renette
Dolgo
(K)
Heta
Jaspi
Jubileinoje
Junõi naturalist
Koritšnoje novoje
Koritšnoje polosatoje
Macoun
Mantet
Melba
Orlovim
Orlovski pioner
Ottawa 341
Pekka
Pervenets
Porjavinskoje
Rozovoje
Samo
Sandra
Severnjaja zarja
Sügisjoonik
(K)
Teremok
Wealthy
Talisordid
Adams Pearmain
Afrodita
Alesja
(ÄK)
Allington Pippin
Anis polosatõi
Antei
(Ä)
Antonovka krasnobotška
Antonovka novaja
(K)
Aport
Aprelskoje
Auksis
(ÄK)
Babuškino
Bananovoje
Beforest
(P)
Belorusski sinap
Belorusskoje malinovoje
Belorusskoje sladkoje
Bergamott renett
Bohnapfel
Bolotovskoje
Borsdorf kitaika
Bõstritsa
Cortland
(Ä)
Croncels
Družnoje
Fireside
Forele
Grušovka Moskovskaja
Imant
Imrus
(K)
Juuso
Kandil Orlovski
Kandil Rekord
Komsomolets
Konsta
Kordonovka
Krassa Sverdlovska
Ligol
(P)
Livländischer Borsdorfer
Lobo
Martovskoje
Minskoe
Moskovskoe krasnoe
Moskovskoe pozdnee
Noris
Novogodnjeje
Olimpiskoje
Oranževoje
Orlik
Orlovski sinap
(Ä)
Ostankino
Pamiat Kovalenko
Pamjat Issajeva
(P)
Pamjat Mitšurina
Pamjat Sjuborõ
Pamjat voinu
Parmään
Pepinka Litowska
Persikovskoje
Pobeda
Rebristoje
Red Aroma
Renet Kitšunova
Rootsi Rosenhäger
Sejanets Titovski
Seruel
Severnõi sinap
Signe Tillish
Sjabrõna
Skrõžapel
Slavjanin
Slavjanka
Smugljanka
Solnõško
Sputnik
Studentšeskoje
Suvorovets
Zarja Alatau
Zaslavskaja
Žigulevskoje
Talvikaneli
Talvikki
Tobias
Veteran
(ÄK)
Õunviljalised · Õunapuu kloonalus
Eesti päritolu aretised
E19
E20
E28
E53
E56
E75
Introdutseeritud sordid
A2
B118
B233
B396
B490
B491
B9
Bemali
M25
M26
M27
M9
MM106
MM4
MTT1
MTT3
MTT4
Pure
Õunviljalised · Pirn
Eesti sordid
Suvisordid
Polli punane
Seiu
(K)
Sügissordid
Järve
Kadi
(P)
Karmla
(K)
Kurvitsa lemmik
(K)
Kägi bergamott
Lutsu võipirn
Pepi
(ÄK)
Eesti päritolu aretised
9205
Kai
Kantri
Kask 12
Kask 8
Kask 9
Kessleri
Kiisleri suvepirn
Koik 33
Koik 5
Komitee sügispirn
Koolipirn
Krameri 135
Krameri 68
Kuke 1
Kuldkollane
Kurvitsa 13
Kurvitsa 14
Kurvitsa 17
Küla pirn
Leesmaa omajuurne
Lemmerga talipirn
Lillese sügispirn
Maanski pirn
Miku
Nõmmenuka
Pudelipirn
Roheline pudelpirn
Rohuküla pirn
Sauna pirn
Sipa pirn
Suuremõisa magus
Talvingu
Tartu pärl
Veski pirn
Introdutseeritud sordid
81-3-1
90-39/65
Alnora
Erika
Hetmansi võipirn
Institutskaja
Judmurda
Jurate
Krasnoštšekaja samarkanda
Lübecker Bergamott
Marssal Žukov
Podmoskovnaja
Russkaja krassavitsa
Samarkanskaja krasnaja
Stolitšnaja
Timofejevka
Venera
Vidzeme
Suvisordid
Avgustinka
Enie
Kafedralnaja
Kudesnitsa
Lada
Moskovskaja
(K)
Mramornaja
Originalnaja
Pamjatnaja
Severjanka
Srednerusskaja
Sügissordid
Bere oktjabrja
Duhmjanaja
Jesseninskaja
Jubileinaja
Krasnoštšekaja
Lagodnaja
Ljubimitsa Jakovleva
Masljanistaja lošitskaja
Moskvitška
Nort
Oktjabriskaja
Olja
Osennjaja Jakovleva
Otradnenskaja
Prosto Maria
Sonata
Suvenirs
(P)
Tavritšeskaja
Tem-Bo-Li
Tjoma
Tjuttševskaja
(P)
Tšizovskaja
William Christ
Talisordid
Belorusskaja pozdnjaja
(ÄK)
Janvarskaja
Podarok oktjabrja
Õunviljalised · Pihlakas
Introdutseeritud sordid
Alaja krupnaja
Amuuri pihlakas
Angri
Arrani tuhkpihlakas
Austria tuhkpihlakas
Burka
Bussinka
Dessertnaja
Granatnaja
Kahevärviline pihlakas
Koehne pihlakas
Konzentra
Krasnaja
Krasnaja krupnaja
Krassavitsa
Kubovoja
Likernaja
Mougeot’i pihlakas
määri pihlakas
Oranževaja
pohuašani pihlakas
Rosina
Rubinovaja
Sahharnaja
Solnetšnoje
Sorbinka
Želtaja
Titan
Vefed
Vene pihlakas