Õun · Kersti

Sordi aretas Polli aiandusuuringute keskuses Kalju Kask, kes ristas 1983. aaastal enda varem valitud eliitseemikud L8 ja L25. Tärganud 124 taimest valis aretaja seemiku KK287 (mis oli esimest korda viljunud 1998). Katsetamise ajal ei meeldinud aretajale asjaolu, et viljakest ei olnud ilusasti sile. Kaastöötajad kiitsid aga õunte väga head maitset veel kevadelgi. Seetõttu esitas aretaja 2009. aastal taotluse registreerida uus sort Kersti nime all. Kantud sordilehte 09.01.2018. Samade ristamisvanemate järglased on ka sordid 'Kallika' ja 'Liivika'.

Õun on üle keskmise suurusega (160-210 g), ümmargune. Küpse õuna põhivärv on helekollane, millele tekib suuremas või väiksemas ulatuses kattepuna. Õuna pind on veidi mükiline. Viljaliha on keskmise tihedusega, magushapu, väga hea maitsega, mis püsib kevadeni. Säilituskaitseid on vähe tehtud, kuid need viitavad heale säilimisele.

Puu on nõrgapoolse kasvuga, harali paiknevate okstega, mis ulatuvad tüvest kaugele. Esialgsete andmete alusel on saagivõime hea.

Taliõun

  • Õun (Malus domestica Borkh.)
  • Eestis aretatud sort
  • Talisort
  • Säilik olemas Polli aiandusuuringute keskuses

Sirvi järgmist »

Kommenteeri sorti