Maguskirss - Dönissen's Gelbe Knorpelkirsche

Maguskirss · Dönissen's Gelbe Knorpelkirsche

(Dönisseni kollane)

Aretanud aednik Dönissen Preisimaal 19.sajandi algupoolel.

Vili valmib juuli lõpupoole, on väikesepoolne, südajas või ümar, kollane, roosaka punaga päikesepoolsel küljel. Viljaliha on tihe, valkjaskollane, mahlane, hapukasmagus. Mahl on värvitu. Luuseeme viljalihas veidi kinni. Õrna viljakesta tõttu muutub kergesti pruuniplekiliseks.

Puu on keskmise kasvuga, püstjate okstega, korrapärase laipüramiidja võraga. Saagikus keskpärane, oma õietolmuga osaliselt viljastuv. Head tolmuandjad on ‘Meelika’, ’Norri’ ja ‘Madissoni roosa’, aga ka hapukirss ‘Nõmme liivakirss’. Talvekindlus keskpärane. Hea haiguskindlusega.

  • Maguskirss (Prunus avium L.)
  • Introdutseeritud sort
  • Kehtivas soovitussortimendis koduaiasordina (K)
  • Säilik olemas Polli aiandusuuringute keskuses
  • Istutusaasta: 1993

Sirvi järgmist »

Kommenteeri sorti


Kaido:
Minu hinnangu kohaselt üks paremaid maguskirsse üldse. Valminud viljad on kollased või päikese poolselt küljelt õrnalt roosakad, keskmise suurusega, väga magusad ja maitsvad. Sellel sordil on veel üks suurepärane omadus. Nimelt ei märka linnud kollase värvusega viljasid või ei oska neid küpseteks pidada. Seetõttu on Dönisseni kollasega võimalik maiustada ka pärast seda, kui punaseviljalised kirsipuud on lindude poolt juba ammu puhtaks söödud. (09.10.15 / Tartumaa)